Конструкція і установка скляного підлоги
Скляні підлоги – це оригінальне і незвичне для українців рішення для оформлення інтер'єру, особливо домашнього. Однак, в будинку, готелі, клубі або торговому залі скляна підлога привертає увагу гостей і надає приміщенню неповторну атмосферу сюрреалізму. Напевно, влаштування скляного статі, особливо з декораціями, підсвічуванням або навіть водою під ним здається вам чимось дуже складним. Тоді ви будете сильно здивовані дізнатися, що встановити скляна підлога будинку не вимагає особливих навичок і великої кількості грошей. Господарі з розвинутими інженерними навичками можуть зробити це самостійно. Краще, однак, довірити справу професіоналам.
У цій статті ми розповімо про те, що мається на увазі під терміном "скляна підлога", як він монтується і що для цього потрібно. Для підготовки матеріалу ми скористалися досвідом майстрів компанії "Стекломикс", вже не перший рік займаються установкою декоративного скляної підлоги і виробництвом інших скляних виробів в Україні.
Триплекс і загартоване скло
"Крихкий, як скло". Ця приказка морально застаріла. Адже сьогодні використання крихкого скла у виробництві сходить на "ні". У "посудном" справі його все більше замінює практичний акрил і аналогічні види матеріалів, а в архітектурі та інтер'єрному дизайні про звичайному склі вже й зовсім забули.
Сучасний прозорий підлогу відрізняється високою міцністю і стійкістю до статичних і динамічних навантажень.
Для їх виробництва використовується, в основному, два матеріали:
- триплекс;
- загартоване скло.
Триплекс – це багатошаровий матеріал, що складається з двох і більше скляних полотен, склеєних між собою спеціальним органічним полімерним складом. Рідкий полімерний шар наноситься між полотнами і застигає під впливом ультрафіолетового випромінювання або термічної обробки, надійно закріплюючи скляні листи в єдину конструкцію.
Властивості триплексу дозволяють активно використовувати таке скло в інтер'єрі та архітектурі. До його властивостей відносяться:
- Ударостійкість. Навіть триплекс з двох полотен вже в рази перевершує по міцності звичайне скло;
- Безпека. Навіть у разі пошкодження триплексу, він зберігає свою структуру і не розсипається на осколки, які можуть зашкодити людині.
- Незважаючи на склейку органічним полімерним складом, триплекс зберігає прозорість і естетику скляного матеріалу.
- Широкий модельний ряд. Так, виробники пропонують тоновані, забарвлене скло і склопакети з нанесеним на них малюнком.
Є й інші переваги триплексу (наприклад, звукоізоляційні властивості, стійкість до ультрафіолетового випромінювання тощо), які, втім, не так важливі для виробництва скляної підлоги, але мають місце бути.
Загартоване скло виготовляється шляхом нагрівання до 650-680 градусів і подальшого рівномірного охолодження. За рахунок різкого контрасту температур міцність скла збільшується одразу у 5-7 разів. Воно набуває властивостей, багато в чому аналогічні характеристикам триплексу.
Для виробництва архітектурних та інтер'єрних конструкцій склопакети з обох матеріалів не поступаються один одному. Але для нас головне те, що вони ідеально підходять для виробництва міцного естетичного підлоги.
Світло, вода і каміння: види дизайнерських рішень з установкою скляної підлоги
Майстри "Стекломикс" мають великий досвід в установці скляної підлоги в квартирі в різних варіантах виконання.
В цілому, існують наступні види встановлення прозорого підлоги:
- Скляні ніші. Самий популярний тип оформлення найбільш практичний і найменш витратний. В певній ділянці підлоги створюється ніша, покрита скляним полотном. Всередині ніші зазвичай поміщають елементи декору (наприклад, камені). Також, може використовуватися підсвічування, фарбоване скло або скло з напиленням.
- Засклений підлогу. У цьому варіанті підлогу в приміщенні застекляется повністю. Ніша під склом може бути полою, заповненої декоративними елементами, з підсвічуванням і т. д.
- Стрічкове засклення. Остекляется підлогу по периметру кімнати.
- Підвісні містки. Використовуються в багатоповерхових квартирах, торгових центрах, готелях і т. д. Проектування такої конструкції вже виходить за рамки простого скління на готовому підлозі.
- Скляний подіум. Таке рішення дозволяє зберегти висоту підлоги в приміщенні. На такому подіумі можна розмістити манекени, ліжко та інші предмети інтер'єру.
- Скляний... акваріум. Так, і таке буває. Це неймовірно дороге задоволення, установкою якого займаються тільки спеціалізовані служби. Однак, не згадати про нього не можна! Ніша під склом тут заповнюється не просто камінчиками, водою, водоростями і живими рибками. У пристрої такої підлоги шви між скляними плитами повинні бути повністю герметичними, потрібна яскрава підсвітка і компресор.
Найдоступнішими з перерахованих типів оформлення є скляні ніші, подіуми та стрічки. Детальніше про їх конструкції і установці ми поговоримо далі.
Конструкція скляного підлоги і підготовка до встановлення
Отже, конструкція скляного підлоги включає наступні елементи:
- щільна (склопакети) з триплексу або загартованого скла;
- каркас з алюмінієвого або сталевого профілю. Саме якість збірки каркаса і його міцність визначає надійність майбутньої підлоги;
- декоративний профіль для оформлення стиків між суміжними полотнами;
- матеріал для обробки ніші. Фахівці рекомендують використовувати ламінат, керамічну плитку або дерево;
- силіконового ущільнювача, що служить буфером між скляними полотнами і оздобленням.
Также, для подготовки стеклянного пола к установке понадобятся:
- декоративные элементы (декор для заполнения ниши, подсветка);
- инструменты (шлифовальная машинка, шуруповёрт, болгарка и т.д.)
- детали и материалы для герметизации, крепления и отделки (уголки, саморезы, шпатели и т.д.).
Установка стеклянного пола
Итак, как сделать стеклянный пол в квартире или другом помещении? Вот краткий обзор процесса:
- Подготовка ниши желаемой формы в полу. Лучше всего остановиться на прямоугольной или квадратной форме. На этом этапе нужно сделать отверстия для вывода проводов отверстия.
- Установка алюмінієвого або сталевого каркаса у підготовлену нішу. Секції каркаса повинні точно відповідати розміру скла і ущільнювача.
- Внутрішня обробка і проводка підсвічування.
- Прокладка декоративних елементів (каміння, сухоцвітів і т. д).
- Установка ущільнювача, нанесення герметика і установка скляних полотен. Полотна необхідно зафіксувати болтами.
- Обробка швів герметиком і укладання декоративного профілю.
Таким чином, підготовка і установка скляного підлоги займає не занадто багато часу і не створює великих клопотів. Організовувати монтаж бажано на етапі ремонту та укладання основного підлогового покриття.
- Афинский бегунСтекло – одно из самых простых веществ и в то же время самых удивительных открытий человечества.