Геть бактерії і вологість! Вибираємо сушка для рушників у ванну кімнату
Рушникосушки. Тільки почувши назву цього винаходу, можна відразу махнути на нього рукою. Мовляв, рушники і без нього висохнуть. Однак, функціонал і практичне значення полотенцесушителей виходить далеко за рамки сушіння білизни! Це корисний, зручний і дуже естетичне доповнення інтер'єру, про купівлю якого ви точно не пошкодуєте! У цій статті ми розповімо про те, як вибрати полотенцесушитель, що він із себе представляє і так гарний.
Небезпека, про яку ми й не здогадувалися
Після довгого трудового дня глава сімейства Олег прийняв душ. Обтерся щільним банним рушником і накинув його назад на держатель – висихати. Трохи пізніше його дружина викупала дітей, а потім, уклавши їх спати, і сама прийняла ванну. Як результат, вже три-чотири використаних рушники висять на тримачі у вологому після всіх банних процедур ванній кімнаті.
Назріває питання: як довго сохнути рушники в таких умовах? І, що ще більш важливо, що в цей час з ними відбувається. Результат такий:
- малоймовірно, що рушники обсохнуть навіть до ранку;
- мокрі рушники створюють ще більшу вогкість і без того вологому приміщенні;
- з-за вогкості рушники придбають неприємний запах;
- під час довгої сушіння у вологому приміщенні всередині волокон тканини починають накопичуватися небезпечні для здоров'я бактерії, грибки і цвіль.
Інший варіант – повісити рушники на складну сушарку для білизни, встановлену в сухому приміщенні. В коридорі або, як це часто буває в невеликих українських квартирах, в спальні. Тут нас підстерігає ще одна неприємність.
На думку лікарів, сушка білизни в кімнатах для відпочинку – небезпечна для здоров'я затія. Мокре, годинами сохне рушник підвищує вологість у приміщенні до 65%, що в 1,5 рази перевищує оптимальні показники. Це стимулює розмноження бактерій і грибків, що може бути небезпечно для людей з легеневими хворобами, астмою і ослабленим імунітетом.
Естетичне рішення проблеми вологих рушників
Який же вихід ми бачимо з даної ситуації. Є кілька варіантів:
- Сушити рушники на відкритому повітрі;
- На батареї;
- Встановити полотенцесушитель.
Перший варіант спрацює тільки в теплу суху погоду. Другий – тільки в опалювальний сезон, та й то, з абсолютним порушенням естетики інтер'єру.
А ось на третьому варіанті варто зупинитися докладніше.
Отже, полотенцесушитель – це теплоприбор, який представляє собою вмонтований в стіну контур труб, приєднаний до системи опалення та електропостачання. Візуально нагадує цілісні тримачі для рушників. Нагріваючись, труби відтануть велику кількість тепла, подібно радіатора, а спеціальний дизайн дозволяє із зручністю розвішувати на ньому вологі рушники.
Таким чином, полотенцесушитель замінює батарею, проте сушка рушників на ньому виглядає доречно і не псує зовнішній вигляд приміщення.
Багатофункціональний прилад температурного розжарювання
Як ми згадували на початку статті, рушникосушки, хоч і повністю виправдовують свою назву, служать не тільки теплими тримачами для білизни. Їх користь полягає в наступному:
- вони служать естетичними тримачами для рушників;
- відповідно назві, швидко сушать рушники завдяки температурному загостренню;
- знижують вологість у приміщенні;
- служать додатковим або навіть основним джерелом обігріву ванної кімнати в прохолодну пору року.
Найважливіші переваги рушникосушки полягають, мабуть, у другому і третьому пункті. Стандартне вологий рушник після банних процедур на теплій трубі висохне менш, ніж за годину. За цей час у волокнах рушники не встигнуть зібратися шкідливі бактерії і грибки, які після поширяться по ванній. Рушник не просочиться запахом вогкості.
Крім того, тепла труба подсушит повітря у ванній кімнаті, що є надзвичайно серйозною перевагою для збереження здорового середовища в приміщенні з надмірною вологістю.
І останнє: якщо у вашій ванній потрібно додаткове джерело тепла, рушникосушки – найбільш практичний варіант, помітно виграє на тлі підлогових і настінних обігрівачів.
До іншим переваг полотенцесушителей можна віднести:
- привабливий дизайн;
- надійність обладнання.
Так, наприклад, рушникосушки, представлені в інтернет-магазині "Стекломикс" зроблені з якісної нержавіючої сталі, небоящейся постійної вологості, контакту з водою, високих температур. Сталеві труби ефективно віддають тепло, стійкі до тиску, не піддаються корозії. Поверхня забарвлена спеціальною фарбою і оброблена антибактеріальним складом, завдяки чому на ній не розмножуються грибки і цвіль.
Ми самі виготовляємо наші рушників і можемо пофарбувати їх в обраний клієнтом колір. Так, у наявності завжди є білі і чорні моделі, однак ми пофарбуємо їх в будь-який колір з палітри RAL CLASSIC. Термін виготовлення на замовлення від п'яти до десяти днів.
Замість фарби виробники також використовують гальванічні покриття, що надають трубах естетичний блиск.
Всі моделі з нашого каталогу зроблені авторське дизайні і слабо асоціюються з непривабливими радіаторами. Швидше вони нагадують мінімалістичні інтер'єрні арт-декорації.
Способи підключення рушникосушок
Итак, какой полотенцесушитель выбрать вам? Классификация полотенцесушителей осуществляться по нескольким критериям. Однако, действительно важным является способ подключения прибора. Их три:
- Водяной. Подключается к системе горячего водоснабжения, а именно – системе отопления.
- Электрический. Работает от подключенного к нему электрического ТЭНа.
- Комбинированный. Сконструирован таким образом, чтобы нагреваться как от отопления, так и от электрики.
Каждый вариант имеет и свои плюсы, и минусы. Так, выбор водяного полотенцесушителя наиболее выгоден с точки зрения расходов. Также, прибор в такой ситуации служит в качестве компенсирующей петли, обеспечивая бесперебойную работу отопления. Однако он функционирует только в отопительный сезон. В летнее время быстро сушить полотенца придется другим образом.
Работа от ТЭНа – очень удобный вариант. Вы включаете и выключаете прибор в нужный момент. Также, например, ТЭН из нашего каталога оснащен сенсорным регулированием температуры и встроенным таймер отключения. Минус электрического полотенцесушителя – расходы на электроэнергию.
Комбинированный вариант, хоть и стоит несколько дороже предыдущих двух типов, решает все упомянутые задачи. В отопительный сезон он может работать от воды, экономя электроэнергию, а в теплое время года успешно функционировать от ТЭНа в любое удобное вам время.
В інтернет-магазині "Стекломикс" представлені рушникосушки комбінованого типу.