Що потрібно для стаціонарної установки скляної перегородки
Стаціонарні скляні міжкімнатні перегородки — зручна, естетична і відносно легко встановлюється альтернатива звичним стаціонарним гіпсокартонних стін. При наявності базових технічних навичок та інструментів, монтаж перегородки можна провести самостійно. Притому, практично без шуму, пилу і клопоту з будівництвом. У даній статті ми докладно розповімо про те, як встановити скляні перегородки, які інструменти і фурнітура для цього знадобитися. Ознайомившись з підготовленими матеріалами, ви зможете розрахувати свої сили та зробити вибір: взятися за установку самостійно, або звернутися до фахівців. Благо, є до кого звернутися. В компанії Стекломикс, наприклад працюють професійні робітники, які швидко і надійно встановлять будь-яку конструкцію, виготовлену нашими майстрами.
Чому варто встановити скляні перегородки
Як ми вже згадували, скляні перегородки (міжкімнатні перегородки з дверима і без) – це сучасне практичне рішення для естетичного зонування простору.
До переваг такої фальш-стінки відносять:
- Їх монтаж приносить менше витрат і клопоту, ніж перепланування та будівництво бетонної або гіпсокартонної стіни.
- Їх простіше демонтувати або перемістити.
- Естетика прозорого блискучого скла гармонійно доповнить будь-який інтер'єр.
- Скляна стіна візуально розширює простір, робить кімнату більш просторою і світлою, залишаючи при цьому відчуття самоти і поділу простору на зони.
- Тонкі перегородки, на відміну від повноцінної стіни, підійдуть для приміщення будь-якого розміру.
- Скляні стіни краще інших підходять для приміщень з високою вологістю: ванних кімнат, кухні і т. п. Від вологи скло не псується і не пліснявіє. Головне підібрати відповідну фурнітуру, захищену від корозійних уражень.
- Скляні перегородки довговічні і, при належному зверненні, не вимагають регулярного ремонту. На відміну від звичайних стін, на них не утворюються потертості, тріщини і жовтизна.
Яка фурнітура знадобитися для встановлення стаціонарної скляної перегородки
Чи візьметесь ви за справу самостійно, або викличте фахівців – монтаж скляних перегородок в будь-якому випадку потребуватиме наявності повного набору необхідної фурнітури.
Базовий набір комплектуючих включає:
- Кріпильні деталі: куточки, коннектори, стеклодержатели різних конструкцій і т. п. Ці елементи дозволяють фіксувати елементи скляної конструкції між собою, до стіни, стелі і т. п.
- Фурнітура для дверей. Залежно від типу дверей використовується необхідний комплект деталей для приведення механізму стулки в дію. Сюди ж відносять замки, засувки, доводчики тощо, однак їх монтаж проводиться окремо.
В залежності від типу скляної перегородки, її комплектації і способу кріплення, підбирається і певний вид фурнітури. Так, для звичайної установки стаціонарної перегородки з орними дверима потрібна одна фурнітура, для безрамного скління – інша, для розсувних конструкцій – третя і т. д.
Виділяють кілька способів кріплення:
- до підлоги;
- до стін;
- до стелі;
- кріплення скляних полотен між собою;
- фіксування рухомих секцій.
Спосіб кріплення і відповідна фурнітура залежить від матеріалу, з якого зроблені стіни та стелю будинку і естетичного уподобання власника.
Кріпильні елементи для стаціонарної перегородки
В цілому, для монтажу скляних перегородок існують наступні види кріпильної фурнітури для стаціонарних перегородок:
- Затискний профіль. Для кріплення скляній панелі до стіни або підлоги.
- Роз'ємний тримач. Для установки скляного полотна до рівної поверхні без необхідності свердлити отвори.
- Звичайний коннектор – кріпить перегородку до стіни.
- Торцевій коннектор – кріпить перегородку до торця стіни.
- Кутовий з'єднувач – для кріплення полотна перпендикулярно стіні.
- Конектор з'єднувальний – фіксує між собою два скляних полотна.
- Конектор з'єднувальний кутовий – фіксує між собою два скляних полотна під кутом.
- Конектор "трійник" – потрібний для Т-подібного з'єднання трьох елементів перегородки.
- Конектор на два скла – для паралельного з'єднання двох полотен без отворів.
- Конектор на чотири скла – те ж, тільки на чотири полотна.
- Фітинги для маятникових дверей – бувають нижні, верхні і нижній з шарніром.
- Конектор з анкером – кріпильний елемент для приміщень з цегляними або бетонними стінами.
- Опорний П-подібний профіль – допомагає монтувати полотна майже непомітно.
Інструкція по установці стаціонарної перегородки затискний
Ми розглянемо метод установки міжкімнатного огорожі на затискний профіль. Це найпростіший спосіб, з яким впорається будь-яка людина з мінімальним набором технічних навичок і простими інструментами.
Отже, ось докладна інструкція до того, як кріпляться скляні перегородки в будинку, офісі або торговому залі.
- Для початку, озброївшись олівцем і схилом, зробіть розмітку для майбутньої конструкції на підлозі, стелі і стіни.
- Приступаємо до установки затискного профілю. Встановіть шини по лініях розмітки, використавши дюбель-цвяхи. Для збільшення звукоізоляції приміщення ми рекомендуємо встановити гумові ущільнювачі. Вони, крім іншого, захищають скло від ушкоджень у разі просідання будівлі.
- До шині прикрутіть конектори – під дві деталі зверху і знизу з метровим кроком. Точніше, прикрутити необхідно тільки одну частину коннектора – вугільну.
- Далі з допомогою гвинтом слід прикрутити до вугільних деталей притиск коннектора. Це завершує етап установки затискних елементів
- Наступний етап – монтаж скляних полотен. Для початку вставте його в нижні коннектори, а потім верхні (настінні). Озброївшись регульованими опорами або підкладками, встановіть потрібну висоту скла. І, нарешті, затисніть скло – вкрутіть гвинт у коннектор до упору.
- Якщо стіна складається з декількох полотен, встановіть їх на відстані 1-3 міліметра один від одного, а утворилися зазори обробити герметиком.
- На завершальному етапі залишається тільки встановити декоративні накладки на кріпильні елементи.
Після, можна переходити до установки міжкімнатних дверей із гартованого скла, однак це, як кажуть, вже інша історія. Двері різних типів – розсувні, маятникові, розсувні мають свої особливості монтажу. Для кожної підбирається власний набір фурнітури.
А ми нагадуємо, що компанія "Стекломикс", що спеціалізується на виробництві конструкцій з гартованого скла будь-якої складності, надає послуги по доставці і професійної установки скляних перегородок, душових кабін, скління і т. д.