Яка буває фурнітура для скляних перегородок
Установка скляних перегородок в інтер'єрі будинку, офісу та торгових залів – актуальний тренд, що утримує позиції вже кілька років. Все більше людей роблять вибір на користь виробів із скла: скляних душових кабін, міжкімнатних перегородок, дверей, прозорих кабінетів, розсувних систем і т. д.
Однак, перед тим, як обладнати приміщення такими конструкціями, потрібно врахувати, що для їх установки потрібна якісна спеціалізована фурнітура для скляних дверей і перегородок, яка, як правило, коштує дорожче звичайної.
Ми пропонуємо детальніше розглянути ключові види фурнітури, що забезпечує надійне кріплення скляних полотен.
Види кріпильних елементів і комплектуючих
До основних деталей, складових конструкцію міжкімнатних і вхідних скляних перегородок відносять:
- петлі для розпашних та маятникових дверей (у другому випадку двері відчиняються всередину і назовні);
- прості запірні механізми;
- спеціалізовані для скла циліндрові замки і фіксатори з клямкою;
- ручки;
- комплекти для розсувних систем;
- кріпильні елементи.
Крім того, в комплексі з основною фурнітурою, може використовуватися додаткова.
1. Доводчики
Пристрої, що контролюють швидкість відкривання і закривання дверей. На думку фахівців, доведення на скляні двері повинні встановлюватися обов'язково. Хоч двері виготовляються з високоякісного загартованого скла, яке в 5-7 разів міцніше звичайного, серію сильних ударів об стіну може не витримати навіть найміцніше полотно. На скляні встановлюються, як правило, доводчики підлогового типу.
2. Стопори.
Деталь, монтується в підлогу на "шляху" дверної стулки до суміжної стіни. Використовуються для обмеження руху рухливих деталей (в основному, на розсувних системах) та уникнення ударів ручки навстіж двері об стіну.
3. Куточки.
Це кріплення для скляних перегородок, використовуваний між прорізами, стійками, стовпами в пазах профілів.
4. Конектори.
Профільні елементи, які утримують полотно на каркасній основі без монтажних отворів.
5. Ущільнювачі.
Гнучкі матеріали, що застосовуються для усунення зазору між полотном і профілем, а також для забезпечення плавного закривання дверей.
Фурнітура для розсувних скляних дверей
Вибір фурнітури для дверей із гартованого скла залежить, насамперед, від типу дверей. Для кожного типу існує власний набір комплектуючих.
Отже, ось, що необхідно підібрати для розпашних дверей, що відкриваються всередину або назовні:
- осьові петлі або петлі, які кріпляться до дверного полотна і коробки;
- натискні ручки – Г-образні рукоятки, натискання на які призводить в дію дверну клямку;
- спеціалізовані замки і заскочки для виробів з скла.
Також, в список комплектуючих можна внести дверні доводчики або стопори.
В якості замку може використовуватися простий запірний механізм, що включає засувку або засувку з фіксатором. Фіксатор – це елемент, який дозволяє утримувати засувку в закритому положенні двері. Контактні елементи являють собою круглу ручку з внутрішньої сторони приміщення, і накладку з прорізом з зовнішньої. Людина може усамітнитися в приміщенні, тимчасово обмеживши доступ інших. Накладка з прорізом потрібна для того, щоб двері потрібно негайно відкрити зовні (наприклад, якщо людині всередині стало погано).
Зверніть увагу, що фіксатор не є повноцінним замком, на відміну від циліндрового замку. Накладної корпус циліндрового замку встановлюється на дверне полотно. До нього купується змінний циліндровий сердечник потрібного розміру, який також можна купити в каталозі “Стекломикс.
Також, запірними комплектуючими для скляних перегородок можуть бути врізні замки (щодо дорога фурнітура) і підлогові замки (шпінгалети).
Фурнітура для розсувних дверей
Для установки розсувних систем використовується більша кількість комплектуючих деталей, ніж для орних дверей. Основна фурнітура для розсувних скляних перегородок — це:
1. Напрямні рейки і стопори.
Залежно від технічної специфіки, напрямні рейки встановлюються тільки у верхній частині конструкції, або ще й знизу. Конструкція повинна включати стопори, спрепятвующие вільному руху перегородки. Зі стопорами вона не вийде за межі рейки.
2. Роликовий механізм.
Кріпиться до скляного полотна і встановлюється в напрямну рейку. Найважливіший фурнітурний елемент розсувний конструкції, від якості якого залежить зручність і термін служби всього механізму. Так що до вибору якісного роликового механізму ми рекомендуємо підійти особливо ретельно.
3. Кріплення.
Призначені для фіксації окремих деталей конструкції між собою і кріплення рейки до стіни.
4. Ручка.
Як і у випадку із звичайними розсувними дверима, для скляних також використовуються особливі ручки – плоскі круглі рукоятки, які не заважають вільному ходу полотна.
Деталі для скляних душових
По факту, основная часть фурнитуры для душевых кабин – это те же комплектующие, что используются на межкомнатных перегородках:
- петли;
- стеклодержатели;
- зажимные элементы;
- ручки и т.д.
Это, однако, не значит, что на душевую можно смело крепить любую деталь. Перед покупкой необходимо убедится, что фурнитура для стеклянных душевых перегородок
снабжена достаточной защитой от повреждений вследствие постоянного контакта с водой. Это должно быть надежное антикоррозийное и антигрибковое покрытие.
Кроме того, душевые перегородки должны быть максимально герметичными, так что их конструкция предполагает обязательно наличие резиновых уплотнителей. Они подбираются индивидуально, в зависимости от типа конструкции кабины. Так, в каталоге фурнитуры “Стекломикс” есть уплотнители следующих видов:
- угловые;
- центральные;
- нижний уплотнитель-капельник;
- магнитные уплотнители.
Правила выбора комплектующих для стеклянной перегородки
Для грамотного выбора фурнитуры существует ряд вопросов, которые следует учитывать перед покупкой.
1. Тип двери.
Как следует из этой статьи, для распашных, раздвижных и других типов дверей и стационарных перегородок используется свой набор дверной фурнитуры.
2. Способ крепления.
Нужно учитывать каким образом будет крепиться подвижная створка: к стационарной перегородке, стене или потолку.
3. Количество створок.
От этого зависит количество необходимых деталей.
4. Габариты и вес конструкции.
Технические параметры фурнитуры должны точно соответствовать габаритам и весу стеклянного полотна.Особенно это касается конструкционных элементов: крепежей, петлей, зажимных элементов и т.д.
5. Необхідність установки додаткових елементів.
Якщо для установки скляних дверей будинку можна не використовувати доводчики (ви можете бути впевнені в акуратному користуванні дверима), то двері в місцях громадського користування варто обов'язково доповнити доводчиками і стоперами.