Типи скляних душових кабін
В сучасному дизайні інтер'єрів душові кабіни зі скла від виробника отримали широке поширення. Така тенденція невипадкова, адже такі пристосування багато в чому обходять традиційні ванни. Вся справа в тому, що однією, більш компактної конструкції буде притаманний весь спектр гігієнічних процедур, які можливі і громіздкою ванній. При цьому, витрата води значно зменшується.
Душова кабіна VS класична ванна
Заради справедливості варто зауважити, що неякісне виконання і неправильно підібрана фурнітура здатні зіпсувати як душову кабіну, так і саму ванну. Тому порівняння слід вести тільки з правильно вмонтовуваними і зібраними конструкціями високої якості.
Що слід врахувати:
-
тип матеріалу;
-
розміри;
-
функціонал;
-
вартість.
Перша і, можливо, головна причина замінити ванну на душову кабіну – економія простору. В типових будівлях ванна кімната зазвичай настільки мала, що, встановивши там сантехніку, для людини місця просто не залишиться. Таким чином розсувні душові кабіни допоможуть звільнити простір для пральної машини, шафок, туалетних ящиків.
Деякі прирівнюють душ експрес-миття. Тому навіть поруч з ванною встановлюють кабінку, щоб мати можливість і полежати в гарячій воді, і швидко обполоснутися на початку дня.
Переваги душової кабіни:
-
Зниження витрати води.
-
Можливість скористатися додатковими функціями, в тому числі гідромасажем.
-
Міцність і зносостійкість матеріалів дверцят, яким не страшні навіть удари.
-
Звукоізоляція високого рівня.
Типи душових кабінок та їх особливості
Сучасні душові кабіни мають широку типологію. Прийнято виділяти такі різновиди:
-
Відкриті моделі (збірні).
-
Монолітні закриті пристрою.
-
Інфрачервоні душові кабіни.
-
Вбудовувані вироби.
Якщо говорити про спосіб відкриття, то можна виділити орні душові кабіни, в яких дверцята може відкриватися назовні, всередину та в обидві сторони, а також розсувні, де скляне полотно рухається за спеціальною вмонтованою рейці.
Відкриті моделі виробляються без даху, тому і цінова політика не такі вироби більш лояльна. Проте, власники невеликих приміщень віддають перевагу кутовим пристроїв. Такі моделі продаються збірними. В кутку або посередині кімнати встановлюється піддон, який приєднують до каналізації. Далі, по периметру кріпляться скляні стінки. Переваги:
-
займають мінімум місця;
-
лояльна вартість;
-
довговічність;
-
простота догляду;
-
легкість в установці.
При цьому, можна виділити і мінуси – неможливість скористатися додатковими функціями, скло в стиках важко відмивати від нальоту.
Кабінки закритого типу вважаються найпоширенішим варіантом. При монтажі важливо врахувати не тільки можливість вентиляції, але і герметичність конструкції. Можливий функціонал:
-
тропічний душ;
-
гідромасаж;
-
ефект лазні;
-
контрастний душ;
-
хромотерапія.
Питання, яке цікавить практично кожного, хто вирішив встановити у ванній кімнаті душову кабіну. Що краще вибрати – збірну або монолітну конструкцію? Монолітні кабінки не вимагають витрат часу на складання. Вони доставляються в повній комплектації і достатньо буде лише підключити їх до каналізації, водопроводу і електрики. Збірну кабіну потрібно збирати. В комплекті повинні бути присутніми не тільки базові частини, але і набір фурнітури.
Вбудовувані моделі підійдуть для кімнат з нестандартним плануванням або переплануванням. Руйнуючи стіни і зводячи їх на іншому місці, необхідно продумати, чи буде достатньо місця для збору душової кабіни.
Ще одна важлива деталь – яке скло краще, матове або прозоре? З прозорими полотнами все ясно – вони пропускають світло і не перешкоджають огляду. Однак не варто боятися матового, нестандартного виконання. Матові полотна закривають огляд тільки з зовнішньої сторони. Людині, яка перебуває в душі, буде видно, що відбувається у ванній кімнаті. При цьому, стоячи поруч з конструкцією не вдасться розгледіти, що всередині – це добре для великих сімей. Матове скло також пропускає світло, однак, патьоки на ньому будуть помітніше куди менше, ніж на класичному прозорому.